Trwa ładowanie...
d329wvy

Marvipol chce podwoić sprzedaż samochodów w '16

19.08. Warszawa (PAP) - Marvipol chce być postrzegany jako grupa oparta na dwóch głównych segmentach: deweloperskim i motoryzacyjnym. Spółka wdroży program 2000+, którego celem...

Share
d329wvy

19.08. Warszawa (PAP) - Marvipol chce być postrzegany jako grupa oparta na dwóch głównych segmentach: deweloperskim i motoryzacyjnym. Spółka wdroży program 2000+, którego celem jest zwiększenie rocznego wolumenu sprzedaży samochodów marek Jaguar i Land Rover do 2 tys. sztuk w roku 2016 z ok. 1 tys. sztuk obecnie - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

"Waga segmentu motoryzacyjnego jest i będzie bardzo istotna. Chcemy być postrzegani jako grupa dwusegmentowa. Planujemy wdrożyć program 2000+, mający na celu podwojenie sprzedaży samochodów marki Jaguar i Land Rover do 2 tys. sztuk rocznie w 2016 r." - powiedział Sławomir Horbaczewski, wiceprezes Marvipolu.

Jak poinformował Marcin Dąbrowski, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego, wzrost sprzedaży będzie wynikał głównie z poszerzenia i odświeżenia gamy modelowej.

"Podstawą naszej strategii rozwoju jest wiedza, którą czerpiemy dzięki współpracy z producentami. Dzięki temu wiemy, że okres klasycznej wymiany modeli ulegnie skróceniu z 9-10 lat do 5 lat. W ciągu 2-3 lat pojawi się kolejno 11 modeli, z których blisko połowa będzie całkowicie nowa dla Jaguara i Land Rovera" - powiedział.

d329wvy

"Pojawią się modele samochodów z silnikami o mniejszym litrażu, oferowanych przy niższych cenach, co pozwoli zwiększyć grono odbiorców" - dodał.

Dąbrowski poinformował, że za podwojeniem sprzedaży nie będzie podążało podwojenie sieci dilerskiej. Co nie oznacza, że spółka nie będzie jej rozwijała.

"Będziemy szukali partnerów zwłaszcza na północy kraju (...) Ponadto, prowadzimy pilotażowy koncept butików samochodowych, pierwszy taki butik powstał już w Nowym Sączu. Chcemy wzmocnić północ Polski właśnie takimi punktami" - podał. Marvipol posiada również sieć myjni samochodowych Robo Wash, w ramach której działa sześć myjni w Warszawie i jedna myjnia w Koninie. Jak poinformował Horbaczewski, najprawdopodobniej w przyszłym roku uruchomiona zostanie kolejna myjnia na warszawskim Grochowie. (PAP)

jow/ ana/

d329wvy

Podziel się opinią

Share
d329wvy
d329wvy