Trwa ładowanie...
d2sdjk1

Marvipol oczekuje sprzedaży Prosta Tower do końca tego roku

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Marvipol oczekuje, że zamknie proces sprzedaży budynku Prosta Tower w Warszawie do końca br.,poinformował ISBnews prezes i główny akcjonariusz Mariusz Książek.

Share
d2sdjk1

"Do końca 2016 r. spodziewamy się zamknąć proces sprzedaży budynku Prosta Tower, oczekujemy, że cena transakcyjna przekroczy wartość księgową budynku, wynoszącą dziś blisko 100 mln zł" - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Zgodnie z deklaracjami prezesa, Marvipol nie planuje z kolei kolejnych samodzielnych inwestycji biurowych.

"Chcemy skoncentrować się na działalności mieszkaniowej i magazynowo-logistycznej, projekty w tych segmentach pozwalają na lepszą rotację kapitału, co jest dla nas istotne. Nie wykluczamy jednak, że w ramach wieloetapowych projektów mieszkaniowych będziemy realizować również etapy biurowe czy handlowe, obecnie analizujemy również projekty o takiej specyfice" - wyjaśnił Książek.

d2sdjk1

W maju br. Prosta Tower - spółka zależna Marivpolu - podpisała z oferentem list intencyjny, którego przedmiotem jest określenie ogólnych warunków transakcji dotyczącej sprzedaży prawa własności budynku biurowego "Prosta Tower" zlokalizowanego w Warszawie, przy ul. Prostej 32.

Budynek biurowy Prosta Tower został oddany do użytku w I kw. 2011 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6 084 m 2.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d2sdjk1

Podziel się opinią

Share
d2sdjk1
d2sdjk1