Trwa ładowanie...

Masakryczna wpadka Nike

Nike wycofało ze sprzedaży jeden z wzorów swoich koszulek. Powód? Napis "Masakra bostońska", który na chwilę obecną może się źle kojarzyć - czytamy w Huffington Post.

Share
Masakryczna wpadka Nike
Źródło: mat. prod.
ddrzov5

Oryginalnie koszulki miały upamiętnić zarówno masakrę bostońską z 5 marca 1770 roku, jak również wygrane New York Yankees nad zespołem Boston Red Sox w MLB w latach 1978 oraz 2006. Dla kibiców zespołu z Bostonu te dwie porażki to były właśnie "masakry bostońskie".

Pojawienie się koszulek zbiegło się jednak z tragicznymi wydarzeniami w trakcie ostatniego maratonu w Bostonie, podczas którego w wybuchach bomb zginęły 3 osoby, a ponad 170 zostało rannych.

- Obecne koszulki są odniesieniem do innych naszych koszulek baseballowych, które sprzedawaliśmy w naszych sklepach Factory Stores Outlets. W obliczu ostatniej tragedii wycofaliśmy produkt z dystrybucji - mówi rzeczniczka firmy Nike.

To kolejna pechowa "wpadka" dla firmy Nike. Jakiś czas temu hasłem podczas kampanii z Oscarem Pistoriusem było "Jestem kulą w komorze broni". Pistorius... zastrzelił swoją dziewczynę. Po tym wydarzeniu firma wycofała wszystkie reklamy i zerwała kontakt ze sportowcem.

ddrzov5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddrzov5
ddrzov5