Trwa ładowanie...

Mateusz Szczurek objął resort finansów

Jestem pełen dobrych myśli - powiedział nowy szef Ministerstwa Finansów Mateusz Szczurek, obejmując w środę ten resort. Do ministerstwa wprowadził go odchodzący z MF Jacek Rostowski.

Share
Mateusz Szczurek objął resort finansówŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dwk078r

Były wicepremier podziękował swoim podwładnym za współpracę w resorcie. - W naszym kraju naprawdę zawsze najtrudniej się żegnać. Tak jak Anglicy wychodzą bez żegnania, tak my się bardzo długo żegnamy - powiedział Rostowski, wprowadzając Szczurka do resortu finansów.

Rostowski przypomniał, że w resorcie jest taka tradycja, iż wiesza się portret odchodzącego ministra na ścianie z portretami szefów resortu. W Sali Portretowej gmachu przy ul. Świętokrzyskiej, wiszą już 24 portrety byłych szefów resortu. W środę zostało powieszone 25 zdjęcie - przedstawiające Jacka Rostowskiego.

Rostowski żartował, że była dyskusja, kto ma powiesić jego portret. - Po długich konsultacjach z kierownictwem doszliśmy do wniosku, że minister sam się powiesi - żartował były wicepremier.

Nowy szef resortu finansów Mateusz Szczurek powiedział tylko kilka zdań, w których pochwalił kierownictwo resortu pozostawione przez jego poprzednika. - Z takim kierownictwem początek pracy będzie o wiele, wiele łatwiejszy. (...) Jestem pełen dobrych myśli - powiedział Szczurek.

Ponad godzinę wcześniej, prezydent Bronisław Komorowski powołał Mateusza Szczurka na ministra finansów.

dwk078r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk078r
dwk078r