Trwa ładowanie...

McDonald's pobił rekord

Największa sieć fastfoodów na świecie notuje coraz lepsze wyniki. Dzięki temu cena akcji McDonald's jest najwyższa w historii. A wszystko dzięki lemoniadzie.

Share
McDonald's pobił rekordŹródło: McDonalds
d1h6cwb

Amerykański gigant zaskoczył analityków swoimi wynikami. Jego przychody w drugim kwartale 2011 wzrosły o ponad 16 proc. w skali roku i wyniosły blisko 7 mld dolarów. Zysk wyniósł 1,4 mld dolarów, czyli 1,35 dolara na akcję. Tak wyśmienite wyniki spowodowały, że kurs giganta podskoczył w niecałe pół godziny o blisko 3 proc. i przekroczył historyczny rekord. Dziś za akcję trzeba zapłacić niemal 90 dolarów.

Czemu McDonald's zawdzięcza taki wyśmienite wyniki? Hitem menu okazały się mrożone napoje, a trzeba pamiętać, że główny rynek fastfoodu to Stany Zjednoczone, gdzie notowane są właśnie największe upały od lat. Świetne wyniki miała między innymi rozwijanej od dwóch lat sieci kawiarń McCafe.

Sprzedaż była napędzane przez mrożoną truskawkową lemoniadę, McNuggets z kurczak oraz płatki owsiane - można przeczytać w komunikacie spółki.

d1h6cwb

- Globalne wyniki McDonalda na kwartał pokazują, że nasz plan jest realizowany. Zwiększyła się sprzedaż oraz liczba gości we wszystkich segmentach. W szczególności udany był dla nas czerwiec, w którym zanotowaliśmy dwucyfrowy procentowo zysk operacyjny - mówi prezes McDonald’s Jim Skinner.

McDonald’s na świecie to ponad 30 tys. restauracji i ponad 400 tys. pracowników. W Polsce ta popularna sieć fastfoodów ma 262 restauracje i ponad 15,5 tys. pracowników.

d1h6cwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6cwb
d1h6cwb