Trwa ładowanie...
d1pn8p3

MCI.TechVentures zainwestuje w Pigu.lt

Warszawa, 29.05.2015 (ISBnews) - MCI.TechVentures 1.0, fundusz zarządzany przez grupę kapitałową Private Equity Managers (Grupa PEManagers), podpisał umowę nabycia większościowego pakietu akcji spółki Pigu.lt , lidera w segmencie e-commerce w państwach bałtyckich. Obecnie oczekiwane są zgody odpowiednich urzędów ochrony konkurencji, podał PEManagers.

Share
d1pn8p3

"Potencjał spółki jest bardzo duży. Rynki krajów bałtyckich są zdecydowanie mniej nasycone niż zachodnia Europa, a zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne. Jednocześnie w tych właśnie krajach dzięki szybkiemu wzrostowi gospodarczemu i szeroko rozbudowanej infrastrukturze szerokopasmowej przewidujemy dynamiczny rozwój rynku e-commerce" - powiedział partner inwestycyjny Private Equity Managers Maciej Kowalski, cytowany w komunikacie.

Pigu.lt jest liderem e-commerce na Litwie i Łotwie, od 2014 roku dynamicznie rozwija swoją działalność w Estonii. Spółka osiąga przychody na poziomie blisko 50 mln euro i posiada ponad 1 milion zarejestrowanych klientów. W ofercie produktowej znajduje się ok. 90 tys. produktów w tym sprzęt AGD, elektronikę, modę, kosmetyki i artykuły dziecięce.

"Akcjonariusze spółki są bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z doświadczonym inwestorem e-commerce. Dzięki temu partnerstwu jeszcze bardziej wzmocnimy naszą wiodącą pozycję w Państwach Bałtyckich i otrzymamy wsparcie w oferowaniu naszym klientom jakości obsługi na najwyższym światowym poziomie"- podkreślił przewodniczący rady nadzorczej Pigu.lt Mykolas Majauskas, cytowany w komunikacie.

Pigu.lt jest kolejną inwestycją grupy PEManagers, po Morele.net, KupiVIP czy Mall.CZ, z segmentu e-commerce, co sprawia, że spółka w trakcie inwestycji otrzyma nie tylko wsparcie finansowe, ale także doświadczenie inwestycyjne i operacyjne menedżerów związanych z grupą PEManagers.

(ISBnews)

d1pn8p3

Podziel się opinią

Share
d1pn8p3
d1pn8p3