Trwa ładowanie...
d4jrl4g
d4jrl4g

"Meblarski" protest w Chinach

Kilkuset producentów mebli w proteście przeciwko nowemu podatkowi zablokowało ruch i powywracało policyjne samochody w mieście Nankang w prowincji Jiangxi (Ciangsi) w południowo-wschodnich Chinach.
Share
d4jrl4g

Zajścia w Nankangu to najnowszy z serii protestów w ostatnich miesiącach, organizowanych przez robotników i firmy w związku z posunięciami rządu zmierzającymi do restrukturyzacji przedsiębiorstw i redukcji pracowniczych ze względu na kryzys gospodarczy. Fotografie i nagrania wideo zamieszczone na chińskich stronach www pokazują tłum w Nankangu na ulicznym skrzyżowaniu, powywracane samochody.

Władze miasta podały w oświadczeniu, że oprócz tego około setki ludzi zgromadziło się przed siedzibą lokalnej administracji z petycją przeciwko podatkowi, który wchodzi w życie w poniedziałek.

Firmy meblarskie twierdzą, że podatek znacząco zmniejsza ich i tak skromne zyski. Według jednej z protestujących nowy podatek zmniejsza zysk wypracowany przez jej firmę o 8 juanów (1,20 dolara) - czyli o jedną trzecią - od każdego wyprodukowanego w jej firmie łóżka.

W poniedziałek w innym chińskim mieście, Xiningu (Sining) w środkowych Chinach kilkuset taksówkarzy kontynuowało trzeci dzień strajku podjętego w odpowiedzi na doniesienia o nowych przepisach, ograniczających ważność ich licencji - podała oficjalna chińska agencja Xinhua.

d4jrl4g

Podziel się opinią

Share
d4jrl4g
d4jrl4g