Trwa ładowanie...
dz6dwqa

Mecom zostaje w Polsce

Mecom chce odkupić od skarbu państwa przedsiębiorstwo, do którego należy prawie połowa udziałów w Presspublice, wydawcy między innymi "Rzeczpospolitej" i "Życia Warszawy".

Share
dz6dwqa

"Puls Biznesu" dotarł do informacji o skierowanym do ministerstwa skarbu liście brytyjskiej firmy, która jest większościowym udziałowcem Presspubliki. W piśmie miała się znaleźć propozycja podjęcia rozmów w sprawie sprzedaży udziałów w Państwowym Wydawnictwie Rzeczpospolita.

Prezes Presspubliki,Truls Velgaard podkreśla w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że brytyjski udziałowiec "Rzeczpospolitej" ma zamiar umacniać się na polskim rynku. Dodaje, że Mecom chce kupić udziały bezpośrednio, ale nie wyklucza też innych rozwiązań. Wcześniej, resort skarbu zapowiadał skierowanie udziałów w wydawnictwie do obrotu publicznego.

Prezes Presspubliki podkreśla, że nie widzi potrzeby zmian w kierownictwie "Rzeczpospolitej". "Próba zmiany redaktora naczelnego przez nowe kierownictwo ministerstwa skarbu byłaby niepokojąca" - mówi "Pulsowi Biznesu".

dz6dwqa

Podziel się opinią

Share
dz6dwqa
dz6dwqa