Trwa ładowanie...
elektronika

Media Markt ucieka z Chin

Słynna sieć sklepów z elektroniką wycofuje się z chińskiego rynku. Przyczyną jest ostra walka cenowa, której niemiecki gigant nie był w stanie sprostać.

Share
Media Markt ucieka z Chin
Źródło: FREDERIC BROWN / AFP
d3xrqp1

Słynna sieć sklepów z elektroniką wycofuje się z chińskiego rynku - czytamy w serwisie Want China Times. Przyczyną jest ostra walka cenowa, której niemiecki gigant nie był w stanie sprostać.

Media Markt anulował swoje plany dotyczące dalszego rozwoju w Chinach. Ostatecznej decyzji wciąż nie podjęto, jednak opcja kompletnego wycofania się z Chińskiej Republiki Ludowej jest wielce prawdopodobna.

d3xrqp1

Sieć ma w Chinach na chwilę obecną 7 marketów, choć założenie koncernu było takie, by do końca 2015 roku otworzyć 100 sklepów. Rzeczywistość rozminęła się z oczekiwaniami także jeśli chodzi o wyniki finansowe sieci. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zeszłego roku odnotowano 100 mln euro obrotu, tym samym generalna strata sieci w Chinach przekroczyła poziom 40 mln euro.

Głównym powodem kłopotów sieci w Chinach jest duże nasycenie rynku, na którym regularna wojna cenowa to codzienność spowodowana przez dużą konkurencję zarówno ze strony sklepów stacjonarnych, jak i internetowych.

To nie pierwszy zachodni koncern, który odnotowuje porażkę na chińskim rynku. W 2011 roku amerykańska sieć marketów elektronicznych Best Buy zamknęła wszystkie swoje sklepy.

d3xrqp1

Podziel się opinią

Share
d3xrqp1
d3xrqp1