Trwa ładowanie...
dr2sphn
dr2sphn

Medicalgorithmics ma umowę dystrybucyjną w Hiszpanii

06.02. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics podpisał umowę aliansu strategicznego ze spółkami Labaratorios Isimo SL i Santiago Ardevol na dystrybucję i świadczenie usług medycznych...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dr2sphn

06.02. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics podpisał umowę aliansu strategicznego ze spółkami Labaratorios Isimo SL i Santiago Ardevol na dystrybucję i świadczenie usług medycznych za pomocą systemu PocketECG w Hiszpanii - podał Medicalgorithmics w komunikacie. Wartość umowy w ciągu 5 lat wyniesie co najmniej 13 mln zł.

"Przedmiotem umowy jest ustalenie zasad dostarczania przez spółkę urządzeń i oprogramowania składających się na system PocketECG, serwisu PocketECG oraz dystrybucji przez partnera i świadczenia za pomocą PocketECG usług diagnostyki medycznej" - napisano w komunikacie.

"Uwzględniając wyłącznie wynagrodzenie pochodne od planowanej liczby aktywowanych systemów PocketECG, spółka szacuje wartość umowy netto (...) za okres 5 lat na kwotę 13,015 mln zł" - dodano.

dr2sphn

Umowa została zawarta na czas nieoznaczony. Na jej podstawie Medicalgorythmics będzie otrzymywał wynagrodzenie w oparciu o liczbę systemów PocketECG aktywowanych przez pacjentów obsługiwanych przez Labaratorios Isimo SL i Santiago Ardevol, wartość usług przetwarzania dodatkowych procedur badań, procedur wymiany urządzeń i podzespołów systemu PocketECG oraz innych dodatkowych usług.

Spółka spodziewa się odnotowania wpływu umowy na wartość przychodów operacyjnych od III kwartału 2014 roku.

W ramach umowy Medicalgorythmics uzyskał prawo pierwszeństwa w nabyciu przedsiębiorstw partnerów.

Po trzech kwartałach 2013 r. Medicalgorithmics miał 10,8 mln zł przychodów i 7,9 mln zł zysku netto.

Medicalgorithmics 3 lutego 2014 r. przeniósł notowania na główny rynek GPW z NewConnect. (PAP)

mj/ jtt/

dr2sphn

Podziel się opinią

Share
dr2sphn
dr2sphn