Trwa ładowanie...
d2xb4xx
d2xb4xx

Medicalgorithmics zadebiutuje na NewConnect w środę, 9 listopada

07.11. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics, spółka działająca na rynku telemedycznym, zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 9 listopada - poinformowała spółka w poniedziałkowym...
Share
d2xb4xx

07.11. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics, spółka działająca na rynku telemedycznym, zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 9 listopada - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Spółka z oferty prywatnej akcji serii C pozyskała ponad 6,16 mln zł.

Pozyskane środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój i dalszą ekspansję.

d2xb4xx

Medicalgorithmics jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Obecnie system ten sprzedawany jest głównie na rynkach amerykańskim oraz polskim. W III kwartale br., za sprawą podpisania umowy o współpracy z amerykańsko-hinduską firmą medyczną, spółka rozpoczęła ekspansję na rynki Azji Południowo-Wschodniej (m.in. Indii, Singapuru, Tajlandii, Malezji).

Opracowany przez spółkę system do badania arytmii składa się z przenośnego urządzenia z elektrodami, które stale monitoruje pracę serca pacjenta. Następnie przesyła zebrane dane do telefonu komórkowego, który dzięki specjalnemu oprogramowaniu analizuje pracę serca.

W 2010 roku spółka uzyskała 4,79 mln zł przychodów i 1,75 mln zł zysku netto.(PAP)

mto/ ana/

d2xb4xx

Podziel się opinią

Share
d2xb4xx
d2xb4xx