Trwa ładowanie...
d4llvut

Medicalgorithmics zmieniło proponowany dzień dywidendy na 7 lipca

Warszawa, 12.06.2015 (ISBnews) - Zarząd Medicalgorithmics zmienił proponowany akcjonariuszom dzień dywidendy na 7 lipca z rekomendowanego wcześniej 30 czerwca, tj. dnia, na który zaplanowano zwyczajne walne zgromadzenie, podała spółka.

Share
d4llvut

"Zarząd spółki informuje, że zmiana rekomendowanego terminu dnia dywidendy jest spowodowana koniecznością dostosowania się do wymogów wynikających z Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie oraz Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A." - czytamy w komunikacie.

Pozostałe propozycje dotyczące dywidendy pozostały bez zmian: zarząd proponuje przeznaczyć na dywidendę 5,53 mln zł, co oznaczać będzie wypłatę w wysokości 1,6 zł na akcję, zaś pozostałe 9 mln zł - na kapitał zapasowy. Termin wypłaty zaproponowano na 28 września.

Medicalgorithmics odnotowało 14,53 mln zł jednostkowego zysku netto w 2014 r. wobec 10,87 mln zł zysku rok wcześniej.

d4llvut

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

d4llvut

Podziel się opinią

Share
d4llvut
d4llvut