Trwa ładowanie...

Mennica: Inwestycja na Żeraniu

Kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa grupa w ramach dywersyfikacji działalności będzie realizować projekt deweloperski w Warszawie. W tym celu Mennica kupiła od Fabryki Samochodów Osobowych trzy działki na Żeraniu przy ulicy Jagiellońskiej – od strony Wisły.

Mennica: Inwestycja na ŻeraniuŹródło: FSO
dhrqesh
dhrqesh

Nieruchomości o łącznej powierzchni 276 tys. mkw. kosztowały 144,3 mln zł brutto. Umowa wejdzie w życie, jeśli akcjonariusze FSO wydadzą zgodę na transakcję – jest to spodziewane najpóźniej 25 maja.

Spółka na razie skąpi informacji. „Planuje się zagospodarowanie tego terenu przez realizację inwestycji budowlanych mieszkaniowo-usługowych, przy czym szczegóły projektu są na etapie opracowywania. Poinformujemy o nich po zatwierdzeniu koncepcji inwestycyjnej przez właściwe organy” – napisał w oświadczeniu dział relacji inwestorskich Mennicy.

Inwestycja ma być realizowana samodzielnie przez grupę Mennicy. Na koncie ma ona m.in. budowę osiedla mieszkaniowego Rajska Jabłoń w Jabłonnej.

Kiedy na początku tego roku zarząd pogrążonego w kłopotach FSO rozpoczął poszukiwania kupców na nieruchomości, zwracano uwagę, że są one przeznaczone pod przemysł, a nie budownictwo mieszkaniowe. Mennica będzie się więc musiała postarać o zmianę studium zagospodarowania.

Tymczasem 19 maja walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki ma zadecydować o kolejnym skupie akcji własnych – szczegóły nie są znane. Mennica ma już otwarty buy back o wartości 43 mln zł, a w ubiegłym roku wydała na ten cel 86 mln zł.

PARKIET
AR

dhrqesh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhrqesh