Trwa ładowanie...
d2wmg1k

MFW chce znaleźć następcę Strauss-Kahna do końca czerwca

Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce do 30 czerwca znaleźć następcę oskarżonego o przestępstwa seksualne Dominique'a Strauss-Kahna, który w czwartek ustąpił ze stanowiska dyrektora zarządzającego tej instytucji finansowej - poinformował MFW.
Share
MFW chce znaleźć następcę Strauss-Kahna do końca czerwca
Źródło: AFP
d2wmg1k

Przyjmowanie kandydatur na to stanowisko rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 23 maja, i zakończy się 10 czerwca, a najpóźniej 30 czerwca zostanie podane nazwisko nowego dyrektora zarządzającego MFW.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podał także podstawowe kryteria, jakie musi spełniać kandydat. Przede wszystkim musi pochodzić z kraju, który należy do MFW, organizacji działającej w strukturach ONZ. Musi także mieć duże doświadczenie w "kształtowaniu polityki gospodarczej" i zdolności dyplomatyczne.

Zdecydowana większość europejskich rządów uważa, że na czele MFW, zgodnie z tradycją, powinien stanąć Europejczyk. Aspiracje do tego stanowiska zgłaszają jednak Indie i Chiny. USA zajmują na razie raczej neutralne stanowisko. Departament Skarbu oświadczył w piątek, że amerykański rząd poprze tego kandydata, który będzie cieszył się uznaniem większości członków MFW.

d2wmg1k

Podziel się opinią

Share
d2wmg1k
d2wmg1k