Trwa ładowanie...
d25xcv9

Mid Europa Partners nie chce kupić Heliosa

2.10.Warszawa (PAP) - Fundusz private equity Mid Europa Partners,
który wraz z kilkudziesięcioma innymi inwestorami finansowymi i
branżowymi otrzymał memorandum informacyjne w...

d25xcv9
d25xcv9

2.10.Warszawa (PAP) - Fundusz private equity Mid Europa Partners, który wraz z kilkudziesięcioma innymi inwestorami finansowymi i branżowymi otrzymał memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży Centrum Filmowego Helios, nie jest zainteresowany zakupem tego operatora kin.

"Otrzymaliśmy memorandum informacyjne w sprawie sprzedaży Heliosa. Nie jesteśmy zainteresowani zakupem tego podmiotu, gdyż interesują nas większe firmy" - powiedział Padusiński.

Mid Europa Partners zebrał w trzecim funduszu 1,5 mld euro, na sfinansowanie około 10 inwestycji.

Helios, po przejęciu w 2007 roku Kinopleksu, ma obecnie 21 kin, w tym 15 wielookranowych, co daje około 23-proc. udział w rynku multipleksów i pozycję trzeciego gracza, po Cinema City International i Multikinie.

d25xcv9

Helios w listopadzie 2007 r. złożył prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. Oferta publiczna obejmować miała, poza istniejącymi akcjami, nową emisję na otwarcie 13 nowych kin do 2011 roku. W wakacje spółka wycofała się jednak z planów wejścia na GPW.

Właściciele spółki po wakacjach rozesłali do inwestorów, w tym według informacji PAP Polsatu i Agory, memorandum informacyjne o sprzedaży Heliosa.

Nova Polonia Private Equity Fund LLC oraz FMO mają 84 proc. akcji Heliosa i zarządzane są przez grupę menedżerską Krokus PE.

W 2007 roku Helios osiągnął 110 mln zł przychodów ze sprzedaży, 24 mln zł EBITDA oraz 7 mln zł zysku netto.(PAP)

epo/ ana/

d25xcv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xcv9