Trwa ładowanie...
d40cvw0

Mieszkania będą coraz droższe

Znawcy rynku nieruchomości mają złe wieści dla osób szukających własnego M. Z raportu, jaki zaprezentowali wczoraj wynika, że do końca roku ceny w Łodzi mogą wzrosnąć o 10-13 procent.

Share
d40cvw0

W marcu za metr kwadratowy mieszkania trzeba było zapłacić średnio 3986 zł. Rozpiętość cenowa wśród zrealizowanych w tym miesiącu transakcji kupna była jednak ogromna od 2210 zł do 6590 zł.

_ Średnią cenę najbardziej zawyżać będzie zainteresowanie lokalami luksusowymi _ - mówi Tomasz Serbiak z firmy DK Notus. _ Wzrosty nie ominą także mieszkań na rynku wtórnym w blokach z wielkiej płyty czy w kamienicach, choć powinny być one mniejsze. Nastąpi większa segmentacja rynku czyli zróżnicowanie cen w zależności od standardu i lokalizacji. Dotychczas te czynniki nie odgrywały tak dużej roli. _

Jedną z przyczyn spodziewanych podwyżek jest także... spadek cen w ostatnich miesiącach. Łodzianie pragnący pozbyć się mieszkania wstrzymali się bowiem z tą decyzją licząc, że za kilka miesięcy zarobią więcej. Wyższe kwoty, jakich zażądają sprzedający związane będą też z falą podwyżek płac, których domagają się coraz większe rzesze pracowników.

Chociaż wzrosty są raczej nieuniknione, analitycy podkreślają, że wiele zależeć będzie jeszcze od sytuacji gospodarczej w kraju. Wraz z podwyżką stóp procentowych banki podnoszą oprocentowanie kredytów. Tym samym coraz więcej osób nie ma zdolności kredytowej i może zabraknąć chętnych na zakup mieszkania.

(pd)
Express Ilustrowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0