Trwa ładowanie...

Miliardy z e-kantorów skusiły warszawską giełdę

GPW rzuci wyzwanie internetowym cinkciarzom. Spółka chce wejść na wart 20 mld zł rynek wymiany walut online - ustaliła "Rzeczpospolita".

Miliardy z e-kantorów skusiły warszawską giełdęŹródło: AFP, fot: DMITRY SEREBRYAKOV
d32pmld
d32pmld

Giełda Papierów Wartościowych przymierza się do uruchomienia platformy umożliwiającej użytkownikom kupno i sprzedaż waluty przez internet. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", ruszyły już prace nad systemem transakcyjnym, a internetowa platforma wymiany walut mogłaby zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Rynek internetowej wymiany walut zdominowany jest przez niezależne spółki, m.in. Cinkciarz.pl oraz Currency One - właściciela serwisów Walutomat i Internetowykantor.pl. - Szacujemy, że rok 2013 branża zamknęła na poziomie ok. 20 mld zł obrotów. Zakładam, że w tym roku rynek może wzrosnąć o 70-80 proc. - mówi Paweł Kyć, dyrektor marketingu serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Podkreśla, że ten biznes wymaga sporych inwestycji w promocję, na zwrot z której trzeba czekać w tej branży bardzo długo ze względu na niewielką marżę. - Tylko podmioty osiągające odpowiednią skalę mają szansę funkcjonować bezproblemowo i przynosić zysk inwestorom - uważa przedstawiciel Currency One.

d32pmld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32pmld