Trwa ładowanie...

Minister Finansów ma problem ze stroną internetową

Od kilku godzin nie działa strona Ministerstwa Finansów. Na razie nie wiadomo, ile czasu potrwa usuwanie awarii. Resort twierdzi, że problem nie jest związany z atakiem hakerów.

Minister Finansów ma problem ze stroną internetowąFot: Andrzej Hulimka
d192cun
d192cun

"Bezpośrednią przyczyną awarii było uszkodzenie instalacji doprowadzającej energię elektryczną do serwerowi w budynku Ministerstwa w Warszawie. Skutkiem tej awarii była konieczność natychmiastowego wyłączenia wszystkich serwerów pracujących w ośrodku przetwarzania w Warszawie (ok. 30 systemów informatycznych). Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu internetowego oraz systemu e-Deklaracje. Po usunięciu awarii zasilania natychmiast uruchomiono proces sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego" - czytamy w komunikacie MF.

Biuro prasowe MF poinformowało nas, że awaria nie ma nic wspólnego z atakiem hakerskim, ale problemami technicznymi.

Do godz. 13 odtworzono produkcyjne funkcjonowanie ok. 80% usług informatycznych, w tym wszystkich uznanych za usługi kluczowe, m.in. system e - Deklaracje, system Trezor i systemy Służby Celnej. W dalszym ciągu trwają intensywne prace nad uruchomieniem portalu internetowego.

MF liczy, że wszystkie usługi zostaną przywrócone jeszcze dziś.

d192cun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d192cun