Trwa ładowanie...
d106bfx

Minister finansów: rząd jest stabilny

Minister finansów Irlandii Brian
Lenihan zapewnił, że rząd jest stabilny i nie ma
potrzeby rozpisywania przedterminowych wyborów.

d106bfx
d106bfx

_ Nie ma tarć między partiami rządowym i w tym kontekście nie widzę powodu rozpisywania wyborów powszechnych _ - oświadczył Lenihan w państwowym radiu.

Terminowo wybory parlamentarne w Irlandii mają się odbyć w 2012 roku. Jednakże w ubiegłym tygodniu należący do koalicji rządzącej Zieloni opublikowali bardzo ostre w tonie oświadczenie, w którym wezwali rząd do stawienia czoła "katastrofalnym" błędom w sferze regulacji finansowych.

Lenihan zapewnił jednak, że apel o analizę polityki rządowej jest zrozumiały.
_ Zważywszy na wielkie zmiany, do jakich doszło na świecie, jest rzeczą jak najbardziej naturalną, że rząd analizuje swój program w połowie kadencji _- oświadczył.

Jak zaznaczył, podczas swoich niedawnych wizyt w Paryżu i Londynie został ciepło przyjęty przez inwestorów.
_ Międzynarodowi inwestorzy, z którymi się spotkałem, byli pod ogromnym wrażeniem działań korekcyjnych podjętych przez rząd _ - zapewnił Lenihan.

d106bfx

Według najnowszego sondażu, popularność rządu Briana Cowena spadła do rekordowo niskiego poziomu 10 proc. 86 proc. ankietowanych wyraziło niezadowolenie z koalicji rządowej Fianna Fail (Partii Republikańskiej) Cowena i Zielonych.

Główna partia opozycyjna Fine Gael (Partia Jedności Irlandzkiej) zarejestrowała swój najlepszy wynik od 25 lat. 38 proc. ankietowanych wyraziło chęć oddania głosu na to ugrupowanie, a tylko 21 proc. na partię obecnego premiera, co jest najgorszym jej wynikiem od 1982 roku.

Sondaż opublikowano w miesiąc po tym, jak rząd Irlandii, dotkniętej największą recesją gospodarczą w Unii Europejskiej, przedstawił budżet drakońskich oszczędności.

d106bfx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d106bfx