Trwa ładowanie...
d36d9ov
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Mix wskazań na dolarze

Z jednej strony wyraźne osłabienie dolara w piątek po południu w relacji chociażby do euro (mocne wybicie ponad 1,25), ale z drugiej jego odreagowanie dzisiaj rano niemalże we wszystkich relacjach (EUR, GBP, AUD, NZD) z wyjątkiem dla USD/JPY, gdzie szczyt wypadł w nocy przy 117,05 po fatalnych danych o PKB, po czym rynek zaczął się wyraźnie korygować.
Share
Mix wskazań na dolarze
Źródło: DM BOŚ
d36d9ov

Dzisiaj w kalendarzu publikacji kluczowe będą dane nt. dynamiki produkcji przemysłowej w USA za październik o godz. 15:15. Wcześniej bo o godz. 14:30 mamy zwyczajowo już niestabilny NY FED Mfg za listopad. Dla tych, którzy operują na euro ważne będzie też wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego w Parlamencie Europejskim. Rynek będzie próbował ocenić, czy być może i na ile rośnie „przyzwolenie” co do możliwości zakupów obligacji rządowych w ramach programu QE. Dzisiaj Yves Mersch z zarządu ECB nieoczekiwanie przyznał, że taka możliwość byłaby „teoretycznie” możliwa. Naszym zdaniem, skorzystanie z niej byłoby sygnałem, że ECB stoi faktycznie pod ścianą i „desperacko” zaczyna łamać własne reguły.
Wykres dzienny BOSSA USD pokazuje, że mimo naruszenia konsolidacji dołem, wciąż w niej tkwimy (ruch w dół był tymczasowy). Być może mocniejszy impuls przyjdzie dopiero w środę wieczorem, kiedy to poznamy zapiski z ostatniego posiedzenia FED. Dzień później opublikowane zostaną dane nt. inflacji CPI. Jeżeli rynek zacznie na poważnie brać scenariusz, że FED może przeciągnąć w czasie podwyżkę stóp procentowych (poza lipiec 2015 r.), to będzie to mocny pretekst do korekty ruchu rozpoczętego w listopadzie. Takiej możliwości nie wyklucza tygodniowe ujęcie BOSSA USD.

[ Wykres dzienny Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d36d9ov

[ Wykres tygodniowy Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Słowa Yvesa Merscha z ECB dzisiaj rano sprawiły, że EUR/USD spadł poniżej 1,25, które zostały naruszone w piątek. Niemniej dopiero dzisiaj w nocy doszło do ustanowienia szczytu na 1,2576. Odbicie się od silnej strefy oporu 1,2570-1,2600 jest czymś naturalnym – w wielu komentarzach podkreślaliśmy jej istotność. Niemniej w perspektywie nadchodzącego tygodnia ważne będzie to, aby rynek zamknął poniedziałkową świecę powyżej 1,25. Wsparcie to teraz rejon 1,2470- powinno się wyraźnie bronić. Zejście poniżej będzie świadczyło o możliwości zanegowania scenariusza wzrostowego i ryzyku zejścia poniżej 1,24. Dzisiaj kluczowe informacje dla EUR/USD napłyną o godz. 14:30, 15:00 i 15:15 o czym wspominaliśmy w nagłówku komentarza.

d36d9ov

[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

d36d9ov

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d36d9ov

Podziel się opinią

Share
d36d9ov
d36d9ov