Trwa ładowanie...
d23dhz2
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Młotek na wsparciu

Czwartkowa sesja zakończyła się niewielkim wzrostem indeksów, a z szeregu wyłamał się jedynie mWIG-40. Po wyższym otwarciu indeksy wyznaczyły dzienne maksima w pierwszej godzinie handlu, a wyższe poziomy cenowe znowu zostały wykorzystane przez stronę podażową.
Share
d23dhz2

W kolejnych godzinach indeksy zniżkowały do nowych krótkoterminowych minimów, ale dla odmiany na niższych poziomach pojawiło się zainteresowanie kupujących. WIG-20 wyznaczył dzienne minimum na 2241 czyli niewiele powyżej istotnego wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego oraz ostatniego minimum na 2235. W kolejnych godzinach kupującym udało się odrobić straty i zapewnione zostało zamknięcie w pozytywnym terytorium. W wyniku tego na dziennym wykresie świecowym pojawiła się formacja młotka, która należy do wzorów zapowiadających odwrócenie trendu. Do potwierdzenie takiej interpretacji konieczne jest przebicie czwartkowego maksimum, która znajduje się na 2271. Mając na względzie osłabienie nastrojów na globalnych rynkach dzisiejsza sesja zapewne rozpocznie się od spadku, ale tu pojawia się pytanie czy ta słabość nie zostanie wykorzystana przez kupujących. Najbliższe wsparcia znajdują się na 2254 i 2251, a w razie ich przebicia będę oczekiwał na test czwartkowego minimum, gdzie dodatkowo obecnie znajduje
się linia trendu wzrostowego. Ewentualne przebicie 2241 będzie unieważniało formację młotka i będzie jednoznacznie wskazywało na słabość kupujących. Kolejne wsparcia to 2235 oraz 2230. W przypadku przebicia tych poziomów potwierdzona zostanie tendencja spadkowa, co z kolei winno przekładać się na test 2207 lub też 2164. Z kolei w przypadku, gdy słabsze otwarcie zostanie wykorzystane przez kupujących będę oczekiwał na test zakresu 2287-2297, gdzie kumuluje się aktualnie szereg oporów wynikających z: linii trendu spadkowego, średniej krótkoterminowe z 15 sesji oraz z luki bessy. Kolejne opory to 2313 i 2334.
Tomasz Jerzyk

d23dhz2

Podziel się opinią

Share
d23dhz2
d23dhz2