Trwa ładowanie...
d45805v

Mniej upadłości w Polsce

W ciągu trzech kwartałów tego roku w Polsce odnotowano spadek liczby upadłości. Z raportu przygotowanego przez firmę Euler Hermes wynika, że okresie styczeń- wrzesień 2008 bankructwo w naszym kraju ogłosiło 319 firm, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku zmuszonych do tego zostało 353 przedsiębiorstw,
Share
d45805v

W ciągu trzech kwartałów tego roku w Polsce odnotowano spadek liczby upadłości. Z raportu przygotowanego przez firmę Euler Hermes wynika, że okresie styczeń-wrzesień 2008 bankructwo w naszym kraju ogłosiło 319 firm, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku zmuszonych do tego zostało 353 przedsiębiorstw.

Najwięcej bankructw dotyczyło firm zarejestrowanych na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadkowa tendencja liczby upadłości dotyczyła 2/3 województw.

Największy procentowy wzrost upadłości odnotowano w województwie opolskim - o 50%, autorzy raportu podkreślają, że wynika to małej ilości firm w tym regionie.

W 2008 roku w Polsce , najwięcej upadłości ogłaszały spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.Według danych zebranych przez Euler Hermes najwięcej upadło firm produkcyjnych - ponad jedna trzecia odnotowanych przypadków, na kolejnych miejscach znalazły się budownictwo oraz usługi.

d45805v

Podziel się opinią

Share
d45805v
d45805v