Trwa ładowanie...

Modlin otworzą dopiero za rok?

Spółka Erbud, która jest generalnym wykonawcą pasa startowego lotniska w Modlinie, oczekuje, że prace na lotnisku mogą potrwać nawet do stycznia 2014 roku - podał w TVN CNBC Dariusz Grzeszczak, członek zarządu.
Share
Modlin otworzą dopiero za rok?
Źródło: AFP
d187ori

Edyta Mikołajczak, doradca zarządu lotniska jest zaskoczona informacjami Erbudu. Szczegóły naprawy pasów mają zostać przedstawione do piątku.

Z komunikatu wydanego wcześniej przez spółkę wynika, że uszkodzenia progów startowych wykonanych z betonu cementowego powstały z powodu działania czynników atmosferycznych - niskiej temperatury.

Wartość kontraktowa wykonania dwóch uszkodzonych progów wynosi ok. 10 mln złotych. Dotychczasowe prace naprawcze kosztowały ok. 450 tys. zł.

d187ori

TVN CNBC

*Tusk: winni problemów lotniska w Modlinie nie unikną odpowiedzialności *

Wszyscy, którzy są winni problemów na lotnisku w Modlinie, nie unikną odpowiedzialności - powiedział premier Donald Tusk na czwartkowej konferencji prasowej. Podwarszawskie lotnisko nie funkcjonuje od 22 grudnia.

- Obserwuję to też z zażenowaniem; szczególnie ten pojedynek między tymi, który wykonywali i tymi, którzy zlecali. W tej chwili zdaje się mamy dość paniczną próbę szukania na siłę odpowiedzialnych za to, co się stało - powiedział Tusk.

d187ori

Dodał, że nikt z odpowiedzialnych za problemy na lotnisku Modlin nie uniknie odpowiedzialności. - Nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę jaskrawość tego skandalu, że ci, którzy są za to odpowiedzialni, niezależnie od wybiegów, od prawników, od obecności w studiach telewizyjnych (...) za to co zrobili, a raczej za to co zepsuli, co zmarnowali, na pewno odpowiedzialności nie unikną - podkreślił.

Wstrzymanie ruchu na lotnisku w Modlinie trwa już od kilku tygodni. Tuż przed świętami, 22 grudnia, inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o zamknięciu dwóch betonowych odcinków. Każdy o długości 500 m, znajdujące się na początku i końcu pasa startowego. W związku z czym długość pasa lotniska została skrócona do 1500 m. Powoduje to, że takie samoloty jak Airbus A320 czy Boeing 737 nie mogą być obsługiwane przez lotnisko.

d187ori

Podziel się opinią

Share
d187ori
d187ori