Trwa ładowanie...
d3rogvt

MON: minister Siemoniak w Berlinie (komunikat)

...

d3rogvt
d3rogvt

13.11. Warszawa - MON informuje:

W środę, 14 listopada br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uczestniczyć będzie w polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych, które odbędą się w Berlinie pod przewodnictwem prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Do Berlina udadzą się także ministrowie lub wiceministrowie spraw zagranicznych, finansów, spraw wewnętrznych, transportu, budownictwa i gospodarki wodnej, nauki, środowiska, kultury, gospodarki oraz pracy i polityki społecznej.

Bilateralne spotkanie ministra Tomasza Siemoniaka i ministra obrony Niemiec Thomasa de Maiziere dotyczyć będzie współpracy zarówno w wymiarze dwustronnym, jak i w ramach NATO i Unii Europejskiej.

d3rogvt

Szefowie resortów obrony omówią obecny stan realizacji inicjatyw w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE, zagadnienia dotyczące planowania obronnego oraz sytuacji w Afganistanie po wycofaniu w 2014 roku wojsk NATO.

W ramach polsko-niemieckiej współpracy wojskowej T. Siemoniak i T. de Maiziere rozmawiać będą m.in. o modernizacji sił zbrojnych oraz wymianie szkoleniowej oficerów.


W trakcie 12. polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych dokonany zostanie przegląd realizacji programu współpracy obu państw, który przyjęto w zeszłym roku w związku z 20. rocznicą podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.


Następnego dnia (czwartek, 15 listopada br.) minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w Paryżu, gdzie weźmie udział w spotkaniu ministrów obrony oraz spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego. Rozmowy odbywać się będą z udziałem szefów resortów obrony i spraw zagranicznych Hiszpanii i Włoch.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3rogvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rogvt