Trwa ładowanie...
d2s4pz6

MON ws. katastrofy samolotu CASA (komunikat)

...

Share
d2s4pz6

24.01. Warszawa - Departament Prasowo-Informacyjny MON informuje:

Minister obrony narodowej powołał zespół do spraw udziału Ministerstwa Obrony Narodowej w dalszym procedowaniu wniosków rodzin ofiar katastrofy lotniczej samolotu C-295M, która miała miejsce 23 stycznia 2008r. pod Mirosławcem.

Ministerstwo Obrony Narodowej ponownie przypomina, że jest gotowe do rozmów w sprawie zawarcia ugód na drodze sądowej z rodzinami ofiar katastrofy samolotu CASA. Stanowisko resortu w tej sprawie musi jednak uwzględniać obowiązujący stan prawny.

W dniu wypadku samolotu CASA nie obowiązywały bowiem odpowiednie artykuły kodeksu cywilnego, które można zastosować w przypadku ugód zawieranych z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

d2s4pz6

Od połowy grudnia ubiegłego roku do Ministerstwa Obrony Narodowej wpłynęło w sumie 67 przedsądowych wezwań do zapłaty zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych, odszkodowania za straty materialne oraz żądanie wypłaty renty. Powodami (w sumie 55 osób) są członkowie rodzin (wdowy, dzieci oraz rodzice) ofiar katastrofy samolotu CASA.

MON informuje także, że po katastrofie rodzinom zostały wypłacone bądź są wypłacane wszelkie przysługujące im zgodnie z prawem formy zadośćuczynienia (zasiłki pogrzebowe, odprawy, renty rodzinne, stypendia), a także rekompensaty mieszkaniowe przysługujące oficerom Wojska Polskiego.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2s4pz6

Podziel się opinią

Share
d2s4pz6
d2s4pz6