Trwa ładowanie...

Motoserwisy będą coraz tańsze

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników samochodów. Dzięki nowym przepisom, które na terenie Unii Europejskiej zaczną obowiązywać od 1 czerwca, serwisowanie naszych aut będzie tańsze. Najważniejsze, że naprawa w nieautoryzowanym serwisie nie będzie już równoznaczna z utratą gwarancji.

Motoserwisy będą coraz tańszeŹródło: WP.PL
d27a45l
d27a45l

Nowe rozporządzenie przewiduje, że producenci samochodów będą zobowiązani ujawniać niezależnym serwisom pełną dokumentację pojazdów. Dzięki temu, wiele napraw może być tańszych. Do skorzystania z usług autoryzowanego serwisu będziemy zmuszeni, o ile producent auta zapewni, że jest to usługa bezpłatna.

Unijny komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunia powiedział, że nowe przepisy będą promować konkurencję na rynku serwisowym. Jego zdaniem istnieje zbyt duża rozpiętość cen na rynku za te same usługi, często sięgająca nawet 100 proc.

Od czerwca autoryzowane warsztaty będą mogły oferować klientom nieoryginalne, tańsze, ale zgodne z parametrami producenta, części zamienne. Co ważne, naprawa w warsztacie nieautoryzowanym nie będzie skutkować utratą gwarancji - donosi "Rzeczpospolita".

d27a45l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a45l