Trwa ładowanie...
d38m7fk
d38m7fk
bezrobocie

MPiPS: bezrobocie może lekko wzrosnąć

Poziom bezrobocia we wrześniu może być taki sam, jak w sierpniu lub nieco wyższy. Na koniec roku bezrobocie powinno wynieść ok. 9,7 proc. - powiedziała Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.
Share
d38m7fk

_ Zgodnie z tendencjami sezonowymi poziom bezrobocia we wrześniu może utrzymać się na poziomie z sierpnia lub lekko wzrosnąć _ - powiedziała wiceminister.

GUS podał, że stopa bezrobocia w sierpniu 2008 r. wyniosła 9,3 proc.

_ W związku z tym jednak, że zaczęliśmy już wprowadzać w życie nową politykę urzędów pracy wobec bezrobotnych, możliwy jest również lekki spadek poziomu rejestrowanego bezrobocia. Niestety, nie wiemy, jak duży będzie efekt tych zmian we wrześniu _ - dodała.

d38m7fk

W opinii wiceminister bezrobocie na koniec roku wyniesie ok. 9,7 proc.

_ Bezrobocie zawsze zaczyna wzrastać w listopadzie, jeżeli zima jest łagodna, to czasami dopiero w grudniu. Nie będą to jednak duże wahnięcia. Myślę, że na koniec roku poziom bezrobocia wyniesie ok. 9,6-9,7 proc. _ - powiedziała.

Wiceminister zaznaczyła, że chociaż można spodziewać się lekkiego wzrostu liczby bezrobotnych w związku z osłabieniem gospodarczym, tendencje na rynku pracy będzie można oceniać dopiero z perspektywy roku. Dane miesięczne wskazują jedynie na tendencje sezonowe.

Maria Kozińska (PAP)

d38m7fk

Podziel się opinią

Share
d38m7fk
d38m7fk