Trwa ładowanie...
dlnfzi6
ms
01-10-2010 16:55

MS: walka z dopalaczami (komunikat)

...

dlnfzi6
dlnfzi6

01.10. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Zgodnie ze złożoną deklaracją, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z komendantem głównym policji, gen. insp. Andrzejem Matejukiem. Spotkanie było poświęcone działaniom podejmowanym w celu skutecznej walki z dopalaczami.

Minister sprawiedliwości wraz z komendantem głównym policji przedyskutowali możliwość wypracowania wspólnych skutecznych działań nakierowanych na walkę z dopalaczami. Poruszono także temat badania i karania kierowców podejrzanych o bycie pod wpływem dopalaczy.

Przypomnijmy, przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przewidująca zakaz reklamy skojarzeniowej dopalaczy, jest już na zaawansowanym etapie prac legislacyjnych. 24 sierpnia 2010 r. została przyjęta przez Radę Ministrów. Aktualnie trwają nad nią prace w Sejmie.

dlnfzi6

- Liczę, że ze względu na istotę przygotowanych przez nas regulacji w możliwie najkrótszym czasie parlamentarzyści zakończą prace nad tym projektem - powiedział minister Krzysztof Kwiatkowski.

Projekt przewiduje zakaz prowadzenia reklamy i promocji substancji psychotropowych lub środków odurzających. Regulacje dotyczą także zakazu reklamy środków spożywczych lub innych produktów poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie takie jak substancje psychotropowe lub środki odurzające, lub ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki (dopalacze).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dlnfzi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlnfzi6