Trwa ładowanie...
d4az0bz

MS ws. odznaczeń dla prokuratorów (komunikat)

...
Share
d4az0bz

15.02. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Prokurator Izabela Dołgań-Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola oraz prokurator Mikołaj Rydz z Prokuratury Rejonowej w Goleniowie zostali dzisiaj odznaczeni Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

- Kiedy tylko dowiedziałem się o tym z jakim zaangażowaniem i oddaniem obecni tutaj dzisiaj prokuratorzy wykonują powierzone im obowiązki, nie wahałem się choć przez moment, by ich dokonania w sposób szczególny i symboliczny docenić - powiedział w trakcie dzisiejszego briefingu prasowego minister sprawiedliwości-prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski.

d4az0bz

Prokurator Izabela Dołgań-Szymańska z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w ostatnich dniach wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem i sprawnością w podejmowanych działaniach w wyjaśnieniu zabójstwa warszawskiego policjanta. Dzisiejsze odznaczenie to także efekt innych - prowadzonych z dużym sukcesem przez panią prokurator - spraw. To właśnie prokurator Izabela Dołgań-Szymańska prowadzi najpoważniejsze sprawy, które trafiają do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola. Prowadziła m.in. śledztwo przeciwko Jonaszowi S. podejrzanemu o zabójstwo i rozkawałkowanie zwłok Barbary Z. Sprawa została zakończona skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Obecnie oprócz sprawy zabójstwa funkcjonariusza policji Andrzeja Struja, pani prokurator prowadzi również - pozostające w zainteresowaniu m.in. mediów - postępowanie przeciwko nieletniemu Markowi K. podejrzanemu o serie gwałtów i rozbojów dokonywanych na terenie Warszawy.

Wnikliwość i profesjonalizm - to cechy jakimi charakteryzuje się prokurator Izabela Dołgań-Szymańska. Dostrzegli je już jej przełożeni, powierzając jej najpoważniejsze śledztwa.

Prokurator Mikołaj Rydz jest zastępcą prokuratora rejonowego w Goleniowie. W ostatnim czasie to dzięki jego zaangażowaniu zarzuty usłyszał podejrzany o usiłowanie pozbawienia życia i zgwałcenie małoletniej Sylwii M. Prokurator Mikołaj Rydz obok obowiązków wynikających z pełnionej funkcji osobiście prowadzi i nadzoruje postępowania przygotowawcze, w tym te o skomplikowanych stanach faktycznych i prawnych.

d4az0bz

- Podsumowując i raz jeszcze dziękując pani i panu prokuratorom za szczególne zaangażowanie w swoją pracę, a tym samym za wyznaczenie wzorów działania, które mam nadzieję powielać będą inni prokuratorzy, dodam, że w takich momentach jak ten, zazdroszczę nowemu prokuratorowi generalnemu takich współpracowników. Praca z państwem to przyjemność i zaszczyt - dodał minister Krzysztof Kwiatkowski.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d4az0bz

Podziel się opinią

Share
d4az0bz
d4az0bz