Trwa ładowanie...
d2u5ifz
sport

MSiT ws. "Orlików" (komunikat)

...

Share
d2u5ifz

24.09. Warszawa - MSiT informuje:

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi programu "Moje boisko - Orlik 2012", Ministerstwo Sportu i Turystyki ponownie informuje, że program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

Kompleks składa się z trzech podstawowych elementów:

d2u5ifz

- boisko piłkarskie o wymiarach 30 m x 62 m (pole gry 26 m x 56 m),

- boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19.1 m x 32.1 m (dopuszcza się powiększenie boiska wielofunkcyjnego do wymiarów umożliwiających grę w piłkę ręczną)
,

- zaplecze socjalne.

Każdy kompleks jest ogrodzony, oświetlony i wyposażony w niezbędny sprzęt sportowy, tj. bramki, piłkochwyty, kosze i siatkę. Często beneficjenci programu rozszerzają ofertę o dodatkowe elementy, np. plac zabaw, bieżnię lekkoatletyczną, bieżnię do skoku w dal, boisko do piłki plażowej. Jest to jednak decyzja władz samorządowych, podyktowana możliwościami finansowymi i lokalizacyjnymi. Do 24 września br. oddano do użytku łącznie 605 obiektów z edycji 2008 i 2009, kolejnych ok. 700 jest w trakcie realizacji.

d2u5ifz

Ponadto informuję, że Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło program "Animator - Moje Boisko Orlik 2012", którego głównym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki na boiskach.

Projekt polega na udziale finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w pokryciu kosztów zatrudnienia animatorów - osób organizujących i prowadzących zajęcia sportowo-rekreacyjne, na obiektach powstałych w ramach programu "Moje Boisko ORLIK 2012".

Na podstawie złożonego wniosku przez jednostkę samorządu terytorialnego, po zawarciu stosownej umowy, dla każdego uczestniczącego w projekcie animatora zostają przeznaczone środki finansowe w wysokości do 1000 złotych brutto miesięcznie (I część wynagrodzenia), przez okres maksymalnie 9 miesięcy w roku (np. w okresie: marzec - listopad), jako wynagrodzenie za wykonaną pracę. Drugą część wynagrodzenia pokrywa wnioskująca o zatrudnienie animatora jednostka samorządu terytorialnego.

Gospodarz obiektu tj. jednostka samorządu terytorialnego lub wyznaczona jednostka zarządzająca obiektem decyduje czy zatrudnia trenera, instruktora, nauczyciela wychowania fizycznego czy organizatora zajęć i ew. zawodów, posiadającego stosowne uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Z poważaniem

Małgorzata Pełechaty Rzecznik Prasowy Ministerstwo Sportu i Turystyki

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d2u5ifz

Podziel się opinią

Share
d2u5ifz
d2u5ifz