Trwa ładowanie...
d21msfn

MSW: Ofiary mrozu w Polsce (komunikat)

...

d21msfn

01.02. Warszawa - MSW informuje:

Według danych Komendy Głównej Policji ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło kolejnych 5 osób. Z wychłodzenia zmarła 1 osoba w województwie mazowieckim, 2 osoby w województwie lubelskim, 1 osoba w województwie podlaskim oraz 1 osoba w województwie warmińsko-mazurskim. Od piątku (27 stycznia br.) do dzisiaj z powodu wychłodzenia zmarło łącznie 20 osób. Natomiast od listopada 2011 roku zmarło w sumie 58 osób. Ubiegłej doby doszło także do podtruć tlenkiem węgla - łącznie 27 osób, w tym 2 osoby śmiertelnie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby stale informować o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Podczas najbliższych dni, kiedy będą utrzymywały się silne mrozy, zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne. Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeżeli zauważymy, że osoby bezdomne przebywają w pustostanach, piwnicach czy na klatkach schodowych.

d21msfn

Jak co roku policjanci oraz strażnicy miejscy w sposób szczególny sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze za każdym razem informują osoby bezdomne o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

W tym okresie miejmy na uwadze także osoby starsze i samotne. Jeśli wiemy, że potrzebują one pomocy zawsze o takiej sytuacji możemy zawiadomić ośrodek pomocy społecznej.

Pamiętajmy o prawidłowym korzystaniu z urządzeń grzewczych i gazowych. Strażacy apelują, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń, które posiadają atesty. Jakiekolwiek zasłanianie czy zaklejanie przewodów wentylacyjnych może doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla.

Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ubiegłej doby podtruciu tlenkiem węgla uległo 27 osób, z czego najwięcej w województwach: małopolskim - 8 osób, śląskim - 6 osób, pomorskim - 3 osoby. Wczoraj (31 stycznia br.) tlenkiem węgla podtruło się 14 osób.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d21msfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21msfn