Trwa ładowanie...
dlhx5rj

MSW: silne mrozy w Polsce (komunikat)

...

Share
dlhx5rj

30.01. Warszawa - MSW informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, aby w związku z silnymi mrozami jakie utrzymują się w naszym kraju zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze. Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 5 osób. Pamiętajmy, że dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo 997, możemy uratować komuś życie.

Policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne m.in. pustostany czy ogródki działkowe.

dlhx5rj

Od piątku (27 stycznia br.) do niedzieli (29 stycznia br.) z powodu wychłodzenia zmarło 10 osób. Ostatniej doby zmarło 5 osób w tym: 2 osoby z województwa małopolskiego, 1 osoba z województwa pomorskiego, 1 osoba z województwa lubelskiego, 1 osoba z województwa mazowieckiego.

Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Strażacy przypominają o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych i gazowych.

Pod żadnym pozorem nie zasłaniajmy ani nie zaklejajmy przewodów wentylacyjnych. W urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla. Niepokojącymi objawami świadczącymi o ulatniającym się tlenku węgla mogą być nudności, senność i bóle głowy.

Strażacy przestrzegają, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń gazowych i elektrycznych posiadających atesty.

dlhx5rj

Od soboty (28 stycznia br.) do niedzieli (29 stycznia br.) z w powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarło 7 osób w tym: 3 osoby z województwa małopolskiego, 2 osoby z województwa podlaskiego, 1 osoba z województwa zachodniopomorskiego, 1 osoba z województwa śląskiego.

W ostatni weekend podtruciu tlenkiem węgla uległo 49 osób, z czego najwięcej 11 osób z województwa śląskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

dlhx5rj

Podziel się opinią

Share
dlhx5rj
dlhx5rj