Trwa ładowanie...
d2977mh

MSW: silne mrozy w Polsce (komunikat)

...

Share
d2977mh

31.01. Warszawa - MSW informuje:

Według danych Komendy Głównej Policji ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło kolejnych 5 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby stale informować o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że ubiegłej doby z powodu wychłodzenia zmarła 1 osoba w województwie mazowieckim, 1 osoba w województwie lubelskim, 1 osoba w województwie świętokrzyskim oraz 2 osoby w województwie wielkopolskim.

d2977mh

Podczas najbliższych dni, kiedy będą utrzymywały się silne mrozy, zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne. Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeżeli zauważymy, że osoby bezdomne przebywają w pustostanach, piwnicach czy na klatkach schodowych.

Jak co roku policjanci oraz strażnicy miejscy w sposób szczególny sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze za każdym razem informują osoby bezdomne o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

W tym okresie miejmy na uwadze także osoby starsze i samotne. Jeśli wiemy, że potrzebują one pomocy zawsze o takiej sytuacji możemy zawiadomić ośrodek pomocy społecznej.

Pamiętajmy o prawidłowym korzystaniu z urządzeń grzewczych i gazowych. Strażacy apelują, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń, które posiadają atesty. Jakiekolwiek zasłanianie czy zaklejanie przewodów wentylacyjnych może doprowadzić do zatrucia tlenkiem węgla.

d2977mh

Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ubiegłej doby podtruciu tlenkiem węgla uległo 14 osób, z czego najwięcej w województwach: opolskim - 4 osoby, podkarpackim - 4 osoby oraz pomorskim - 4 osoby.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d2977mh

Podziel się opinią

Share
d2977mh
d2977mh