Trwa ładowanie...
d3pq8j3

MSW: uważaj nad wodą! (komunikat)

...

d3pq8j3
d3pq8j3

11.07. Warszawa - MSW informuje:

Pomimo apeli o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, wczoraj (10 lipca br.) utonęły kolejne 3 osoby. Początek tegorocznych wakacji jest wyjątkowo tragiczny - od 1 lipca br. utonęło już 97 osób - to 10 osób więcej niż w ciągu całego lipca 2011 r. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach, w rzekach, jeziorach i stawach.

Bilans utonięć w lipcu br. jest tragiczny - minęło zaledwie dziesięć dni, a życie w wypadkach nad wodą straciło już prawie sto osób. Tymczasem w całym lipcu 2011 r. utonęło 87 osób.

Od 1 kwietnia br. w Polsce utonęły 262 osoby. Dla porównania w roku 2011 utonęło 396 osób. Z policyjnych statystyk z 2011 r. wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej w rzekach (128 osób), jeziorach (119 osób), stawach i sadzawkach (63 osoby) oraz zalewach (43 osoby). Najrzadziej do śmiertelnych wypadków dochodzi na strzeżonych kąpieliskach i na basenach.

d3pq8j3

Coraz częściej ofiary to wypoczywające nad wodą dzieci i młodzież. Dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i podległe służby apelują o rozwagę oraz zwrócenie szczególnej uwagę na dzieci bawiące się w wodzie oraz na brzegach rzek i zbiorników wodnych.

Przyczyny tragedii to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu.

Policja apeluje, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3pq8j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pq8j3