Trwa ładowanie...
d3c9178

MSW ws. kontroli CBA dot. CEPiK (komunikat)

...

Share
d3c9178

06.03. Warszawa - MSW informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od początku współpracowało z CBA podczas przeprowadzanej kontroli w sprawie systemu informatycznego CEPiK. Jesienią 2011 r. ówczesny szef MSW Jacek Cichocki przekazał CBA materiały dotyczące CEPiK.

Po zakończonych czynnościach CBA przekazało MSW protokół z kontroli. Po zapoznaniu się z dokumentem kierownictwo MSW nie zgłosiło żadnych uwag.

Równolegle z kontrolą przeprowadzaną przez CBA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej analizy CEPiK pod kątem funkcjonalności i rozwiązań technicznych. Analiza, zakończona jesienią 2012 r., pokazała, że system jest awaryjny, nienowoczesny i zbyt kosztowny.

d3c9178

Kierownictwo MSW podjęło decyzję o gruntownej modernizacji systemu i znaczącym obniżeniu kosztów jego funkcjonowania. Do 2015 r. funkcjonalność systemu informatycznego ma zostać znacznie zwiększona, a przyjęte rozwiązania mogą wpłynąć na obniżenie kosztów utrzymania systemu o 30 proc. i przynieść oszczędności dla budżetu państwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3c9178

Podziel się opinią

Share
d3c9178
d3c9178