Trwa ładowanie...
d27qi06

MSWiA ws. dotacji dla samorządów (komunikat)

...

d27qi06
d27qi06

05.02. Warszawa - MSWiA informuje:

Dziś (5 lutego) Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, wręczył promesy na odbudowę m.in. dróg, mostów i budynków publicznych 137 samorządom z województwa małopolskiego oraz 108 z województwa podkarpackiego. Łącznie na ten cel MSWiA przyznało 165 mln zł jednostkom samorządu terytorialnego z kilkunastu województw.

W sumie do 123 gmin i 14 powiatów województwa małopolskiego, które ucierpiały z powodu klęsk żywiołowych, trafiło ponad 60 mln zł. Najwięcej pieniędzy dostała gmina Kościelisko, powiaty nowotarski, dąbrowski, tarnowski i gorlicki oraz gmina Radgoszcz.

Promesy na kwotę prawie 41 mln zł otrzymały dzisiaj również jednostki samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego. Szef MSWiA przekazał promesy 89 gminom, 18 powiatom i samorządowi województwa. Gminy Dydnia, Ropczyce i Czarna oraz powiat brzozowski dostały największe dotacje.

d27qi06

W tym tygodniu promesy finansowe z MSWiA trafiły już do samorządów z Dolnego Śląska. 3 lutego minister Jerzy Miller przekazał jednostkom samorządu terytorialnego ponad 32 mln zł. Spośród 45 gmin i 12 powiatów, które dostały pomoc z budżetu państwa, największe dofinansowanie otrzymały: gmina wiejska Kłodzko, powiat kłodzki, Bystrzyca Kłodzka i Lądek Zdrój.

W poniedziałek (8 lutego) minister spraw wewnętrznych i administracji przekaże promesy o łącznej wartości 11 mln zł przedstawicielom samorządów z województwa świętokrzyskiego.

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostały też przyznane samorządom z 8 innych województw: lubelskiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.

Dzięki wsparciu finansowemu samorządy będą mogły odbudować i wyremontować infrastrukturę zniszczoną głównie w wyniku powodzi, podtopień i wichur w 2009 r. oraz w poprzednich latach. Samorządy dostaną środki, które pozwolą na sfinansowanie inwestycji do 80 procent - co najmniej 20 procent muszą pokryć z własnego budżetu.

d27qi06

W ubiegłym roku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przeznaczono 365 mln zł, z czego 100 mln zł zostało przekazanych na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w 2009 r. Pieniądze otrzymały m.in. województwa dolnośląskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i opolskie.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja

d27qi06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27qi06