Trwa ładowanie...
d3dpx0k
d3dpx0k

MSWiA: współpraca polsko-serbska (komunikat)

...
Share
d3dpx0k

07.11. Warszawa - MSWiA informuje:

Wspólne polsko-serbskie działania w celu zwalczania przestępczości zorganizowanej umożliwia podpisana 7 listopada br. umowa między Polską a Serbią. Działania obejmują zwalczanie m.in. przestępczości narkotykowej i przemytu broni palnej.

Umowę podpisali Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz Ivica Dacić, wicepremier, minister spraw wewnętrznych Serbii.

d3dpx0k

Umowa o współpracy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i innego rodzaju przestępczości umożliwia wspólne polsko-serbskie działania w obszarze zwalczania przestępczości narkotykowej, przemytu broni palnej i materiałów wybuchowych oraz przeciwdziałania handlowi ludźmi i nielegalnej migracji.

Ponadto umowa reguluje kwestie związane ze zwalczaniem terroryzmu i wymianą informacji w tej dziedzinie, działania prewencyjne służb w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podobne umowy Polska zawarła m.in. z Niemcami, Czechami, Chorwacją, Włochami.

Postanowienia umowy umożliwią także skuteczniejsze zwalczanie przestępczości zarówno krajowej jak i międzynarodowej.

d3dpx0k

Podczas wizyty minister Serbii odwiedził również Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Centralnego Biura Śledczego KGP, które znajduje się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3dpx0k

Podziel się opinią

Share
d3dpx0k
d3dpx0k