Trwa ładowanie...
d1oz3d2

MSZ: Jerzy Pomianowski na Sri Lance (komunikat)

...

Share
d1oz3d2

10.08. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski w dniach 8-10 sierpnia br. złożył wizytę na Sri Lance. W ramach konsultacji politycznych przeprowadził rozmowy z Sekretarzem ds. Zagranicznych Sri Lanki Karunatilaka Amunugama i Wiceministrem Spraw Zagranicznych Neomalem Perera. Minister Pomianowski spotkał się także z Ministrem Rozwoju Gospodarczego Basilem Rajapaksa i Sekretarzem ds. Obrony Gotabaya Rajapaksa.

Rozmowy stanowiły kontynuację dwustronnych konsultacji politycznych po wizycie Wiceministra Spraw Zagranicznych Neomala Perera w Polsce w maju 2011 r. Minister podkreślił, że w kontekście pomyślnych doświadczeń w procesie transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej, Polska jest dla Sri Lanki wiarygodnym i interesującym partnerem w dialogu politycznym. Dialog ten obejmuje kwestie pojednania narodowego, rehabilitacji pokonfliktowej oraz wspierania budowy społeczeństwa obywatelskiego. Konsultacje dotyczyły również możliwości zwiększenia poziomu wymiany gospodarczej, handlu i inwestycji, a także dalszego rozwoju prawno-traktatowej bazy wzajemnych stosunków. Rozmawiano także o współpracy w sferze kultury i turystyki.

W ramach wizyty Minister Pomianowski spotkał się z przedstawicielami Episkopatu Kościoła Katolickiego Sri Lanki, Lankijsko-Polskiej Rady Biznesu oraz prasy i mediów lankijskich. Wystąpił także z wykładem na temat procesu transformacji III RP w kontekście przemian w Europie Środkowo-Wschodniej. Wykład miał miejsce w Lakshman Kadirgamar Institute for International Relations and Strategic Studies (LKIIRSS) w Kolombo. Minister Pomianowski odwiedził seminarium duchowne, założone w końcu XIX w. w Ampitiya przez arcybiskupa Władysława Zaleskiego, Polaka - organizatora struktury Kościoła Katolickiego w Azji Południowej i autora interesujących prac na temat ówczesnego Cejlonu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1oz3d2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oz3d2
d1oz3d2