Trwa ładowanie...
d2r64y9
d2r64y9

MSZ: Mołdawia coraz bliżej UE (komunikat)

...
Share
d2r64y9

09.09. Warszawa - MSZ informuje:

O integracji europejskiej Mołdawii oraz zbliżającym się listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, podczas którego ma nastąpić parafowanie umowy stowarzyszeniowej z UE rozmawiał minister Radosław Sikorski z przebywającym z oficjalną wizytą w Polsce mołdawskim premierem Iurie Leancą. W spotkaniu 9 września w Warszawie wzięła udział także wicepremier i minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej Natalia Gherman oraz wicepremier ds. reintegracji Eugen Carpov.

Minister Sikorski zapewnił swych mołdawskich rozmówców o niesłabnącym poparciu Polski dla jak najszybszego podpisania umowy stowarzyszeniowej oraz wprowadzenia ruchu bezwizowego pomiędzy UE i Mołdawią. - Będziemy zdecydowanie wspierali działania służące jak najszybszemu wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla Mołdawii. - zapowiedział szef polskiej dyplomacji. - Po parafowaniu dokumentu podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, będziemy dążyć do jak najszybszego podpisania Umowy stowarzyszeniowej Mołdawii z UE w 2014 r. - dodał minister Sikorski. Podczas spotkania poruszono temat Naddniestrza. Omówiono także działania obecnego przewodniczącego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Ukrainy - w tym kontekście.

d2r64y9

W czasie wizyty premiera Leanca w Polsce podpisano "Umowa między Rzeczpospolitą, a Republiką Mołdawii o ubezpieczeniu społecznym" wraz z porozumieniem oraz "Memorandum między Rzeczpospolitą, a Republiką Mołdawii ws. obniżenia stawek roamingowych za usługi telekomunikacyjne".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2r64y9

Podziel się opinią

Share
d2r64y9
d2r64y9