Trwa ładowanie...
d1z2cw8

MSZ nie przejmie promocji gospodarki

Krótkie życie miał pomysł wiceminister spraw zagranicznych Beaty Stelmach, by promocją gospodarczą RP zajęło się MSZ, a nie Ministerstwo Gospodarki. - Po dyskusjach między szefami obu resortów MSZ wycofało się ze swoich planów - twierdzi źródło "Pulsu Biznesu".

Share
d1z2cw8

MSZ proponowało powołanie agencji ds. promocji, którą miał kierować prezes powołany przez premiera na wspólny wniosek MG i MSZ. Resorty wraz z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców miały nadzorować agencję, na której budżet składałoby się: 87 mln zł z MG, 73,5 mln zł z PAIIZ, 1,1 mln zł z MSZ i 3,7 mln zł z pozostałych resortów.

- Pani wiceminister dostała nasz projekt ustawy o systemie promocji gospodarczej w lutym tego roku. Gdy go składaliśmy, wiedzieliśmy, że jest ograniczony i brakuje w nim współpracy z MSZ i dyplomacją. To jest bardzo potrzebne i praktykowane w innych krajach. Jeśli informacja o wycofaniu się MSZ z pomysłu okazałaby się prawdziwa, byłoby to ze szkodą dla Polski - mówi Katarzyna Urbańska z PKPP Lewiatan.

A sama Stelmach oświadczyła: - Niezależnie od dalszych prac uważamy, że warto podejmować dyskusje nt. poszukiwania najlepszych rozwiązań dla dobra i w interesie naszego kraju.

d1z2cw8

Podziel się opinią

Share
d1z2cw8
d1z2cw8