Trwa ładowanie...
d1s0g8e

MSZ: nominacja ambasadora w Libanie (komunikat)

...

Share
d1s0g8e

14.08. Warszawa - MSZ informuje:

- Postanowieniem z 12 lipca prezydent RP mianuje pana ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP w Republice Libańskiej - powiedział dzisiaj sekretarz stanu w MSZ Piotr Serafin podczas uroczystości wręczenia nominacji Wojciechowi Bożkowi.

- Jako specjalista w zakresie problematyki świata arabskiego z ponad 16-letnim doświadczeniem na placówkach w krajach arabskich jest pan najwłaściwszą osobą do pełnienia tej misji - dodał wiceminister.

Ambasador Wojciech Bożek podziękował za okazane zaufanie. - Liban to wrota do Syrii i całego Bliskiego Wschodu, w mojej pracy skoncentruję się na trzech kwestiach: dialogu politycznym, sprawach gospodarczych oraz bezpieczeństwie polskich obywateli przebywający w Libanie i Syrii - dodał ambasador.

d1s0g8e

Wojciech Bożek jest pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 1986 r. W latach 1991-1993 pracował w ambasadzie RP w Abu Zabi (był jej organizatorem), a w latach 1993-1996 w ambasadzie RP w Damaszku (przez dwa lata kierował placówką jako charge d'affaires).

Od 2001 do 2005 zajmował stanowisko ambasadora w Kuwejcie (z dodatkową akredytacją w Bahrajnie). Od 2005 do 2007 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu. W latach 2007 - 2008 pracował w ambasadzie RP w Dar es Salaam jako kierownik placówki (charge d'affaires e.p.). W latach 2010 - 2012 pełnił obowiązki ambasadora w Libii.

Posiada stopień dyplomatyczny ambasadora tytularnego. Wyróżniony odznaką honorową "Bene Merito" przyznawaną za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej (2011 r.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d1s0g8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0g8e