Trwa ładowanie...

Mundurki muszą zniknąć

Mundurki w szkołach muszą zniknąć, tak chce PO. To będzie jedna z pierwszych spraw, jakimi się zajmiemy - obiecują politycy.

Share
Mundurki muszą zniknąć
d428tjz

Mundurki w szkołach muszą zniknąć, zapowiada PO. To będzie jedna z pierwszych spraw, jakimi się zajmiemy - obiecują politycy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" szkoły nie kwapią się jednak do wycofania strojów.

- Trudno powiedzieć, czy zdążymy ze zmianą ustawy jeszcze w tym roku, jednak uważamy, że zapis o obowiązku noszenia jednolitego stroju jest niepotrzebny" - mówi gazecie Krystyna Szumilas z PO. Dodaje, że to dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice powinni decydować, czy ich dzieci mają nosić mundurki.

Ale szkoły, które mają już stroje albo czekają na realizację zamówień, nie zamierzają rezygnować z mundurków. Sprawy zaszły za daleko - tłumaczą szefowie placówek. Dodają, że wszystko jest już prawie załatwione, a powodem opóźnień jest nawał pracy w zakładach odzieżowych.

Poza tym wszyscy już się przyzwyczaili do myśli o jednolitych strojach. "Jeśli się sprawdzą, to nie widzę powodu, dla którego miałabym je wycofywać" - podkreśla Barbara Dąbrowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 190 w Warszawie.

d428tjz

Podziel się opinią

Share
d428tjz
d428tjz