Trwa ładowanie...

Muszkieterowie chcą najechać Polskę

500 nowych sklepów w ciągu najbliższych sześciu lat chce otworzyć Grupa Muszkieterów. Jak twierdzi firma, jeśli uda się zrealizować te plany, to w kategorii supermarketów oraz "dom i ogród" zostaną liderami rynku.
Share
Muszkieterowie chcą najechać Polskę
Źródło: materiały prasowe
d32fk1w

Nowa strategia nazwana "Polska CAP 2020" zakłada powstanie dokładnie 295 nowych Intermarche oraz 205 Bricomarche. Na razie Muszkieterowie mają 300 placówek, a tę "okrągłą" otworzono kilka dni temu w Krakowie.

W zeszłym roku Grupa miała 4,9 mld zł przychodów, co oznacza że rok do roku zmieniły się one o ok. 6 proc. W kolejnych latach sprzedaż ma jednak gwałtownie rosnąć. Nowe inwestycje warte aż 6 mld zł mają przełożyć się na obroty rzędu 16 mld zł w 2020 roku.

- Polski rynek jest kluczowy dla Grupy Muszkieterów, a "Polska CAP 2020" stanowić będzie fundament naszej strategii na kolejne lata. Wciąż jest duży potencjał do rozwoju supermarketów spożywczych i sklepów typu "dom i ogród" - uważa Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce. - Zamierzamy w najbliższych latach nadal wzmacniać naszą pozycję szczególnie w zachodniej części kraju oraz prowadzić ekspansję w centralnych i wschodnich województwach - dodaje.

d32fk1w

W planach na ten rok jest otwarcie 30 sklepów (20 Intermarche i 10 Bricomarche). Już trwają prace m.in. w Toruniu, Łodzi oraz mniejszych lokalizacjach takich jak Sucha Beskidzka czy Hrubieszów.

- 30 placówek to jest jednak plan minimum. Mając na uwadze naszą ambitną strategię, wierzymy, że uda nam się otworzyć więcej placówek niż pierwotnie zakładaliśmy - zdradza Patrick Renault

Oprócz inwestowania w same sklepy Intermarche chce też stawiać stacje benzynowe. Tylko w tym roku chce ich otworzyć 9. Obecnie funkcjonuje 47 przymarketowych stacji. Na przyszły rok zaplanowano też otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego pod Poznaniem.

Grupy Muszkieterów to francuska firma z branży handlowej. Sposób jej działalności jest nieco inny niż innych sieci handlowych. De facto jest to bowiem spółdzielnia. Każdy sklep ma swojego właściciela i każdy do sieci może się przyłączyć na zasadzie franczyzy. Muszkieterowie działają oprócz Polski i Francji także w Belgii, Portugalii, Rumunii czy Serbii.

Oprócz prowadzenia sklepów Grupa zajmuje się także działalnością produkcyjną. W sumie ma aż 60 zakładów. Poza tym jest także armatorem. W sumie zatrudnia ok. 130 tys. osób. Jej obroty globalne w 2012 roku sięgnęły 39 mld euro.

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w