Trwa ładowanie...
rekord
06-10-2010 11:42

Na giełdzie rekord za rekordem

Wczoraj WIG20 osiągnął najwyższy poziom od hossy w 2009 roku, osiągając 2667 pkt (+1,26%). Dzisiaj na otwarciu znów rozpoczął marsz w górę od rekordu 2680 pkt, najwyższego poziomu od sierpnia 2008 roku!

Na giełdzie rekord za rekordemŹródło: Jupiterimages
dd0kcgs
dd0kcgs

Wczoraj indeks największych spółek wywindowały do góry walory dwóch spółek KGHM i TPSA, dzisiaj na giełdzie rekordy biją akcje Bogdanki, które po wczorajszym wezwaniu do sprzedaży ogłoszonym przez czeski NWR poszybowały dzisiaj 16 proc. w górę.

Andrzej Pawłowski, dyrektor inwestycyjny i członek zarządu Skarbiec TFI w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prognozuje, że indeks największych spółek może zyskać jeszcze ok. 10 proc. - Sprzyjać temu mogą informacje ze światowej gospodarki, które w ostatnim czasie były dość optymistyczne i odsuwają, przynajmniej na jakiś czas, obawy o jej stan - mówi Pawłowski.

Analitycy przestrzegają jednak przez hurraoptymizmem. - W tej chwili większość sygnałów technicznych (poza wykupieniem) będzie wskazywało na kupno i jednocześnie dominować będzie atmosfera nieuchronności zwyżek. Ponieważ oporu nie ma , a do najbliższego wsparcia jest 70 pkt. to popyt będzie się czuł pewnie. A pewność siebie to na rynku slaby doradca - uważa Paweł Cymcyk z AZ Finanse.

Inni wskazują, że nad rynkiem europejskim wciąż unosi się widmo kryzysu, coraz więcej krajów przyznaje się do kłopotów z budżetem. Tak naprawdę nie wiadomo, co może się wydarzyć, jeśli na przykład Moody's spełni swą groźbę i obniży rating dla Irlandii.

dd0kcgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd0kcgs