Trwa ładowanie...
d1790g4

Na GPW bez zmian - ruch boczny

Poniedziałkowa sesja na GPW bardzo szybko przekreśliła nadzieje popytu związane z piątkowym wybiciem, kiedy to WIG20 po informacji o ustąpieniu prezydenta Egiptu Mubaraka zamknął dzień 0,8% wzrostem (2727 pkt).
Share
d1790g4

Jak się później okazało giełdy amerykańskie podtrzymały udane nastroje po wiadomościach z Egiptu i to dawało nadzieję na udany początek obecnego tygodnia. Kupującym zapału starczyło na pierwsze godziny sesji i indeks blue chipów po tym jak po otwarciu zyskiwał nawet ok. 0,7%, do południa był już pod kreską. Po południu przez większość czasu oglądaliśmy konsolidację tuż pod odniesieniem, a kompletny brak ważnych pozycji w kalendarium danych makro podkreślał marazm. Nieco zawirowań przyniosło słabe otwarcie na Wall Street – WIG20 sięgnął wtedy minimum 2705 pkt – ale dość szybko amerykańskie indeksy wyhamowały spadki i to pomogło popytowi podciągnąć nieco kurs indeksu na fixingu do 2716 pkt (+0,4%), przy obrocie 578 mln PLN.

Początek tygodnia na warszawskim parkiecie wypadł słabo. Indeks szerokiego rynku zakończył dzień spadkiem o 0,2% przy obrotach na poziomie 805 mln zł. Strona kupująca, pomimo optymistycznego zakończenia piątkowych kwotowań, ustąpiła pola podaży. Na rynku widać wciąż negatywny sentyment do polskiego rynku, który nie sprzyja realizacji scenariusza wzrostowego. Pomimo obiecującego otwarcia, rynek nie miał siły pokonać nieznacznej luki bessy z połowy minionego tygodnia a napór podaży dotarł do kluczowego wsparcia dla rynku, jakie wyznacza linia długoterminowego trendu.

d1790g4

Jej minimalne przełamanie jest negatywnym sygnałem ale z podobną sytuacją rynek miał do czynienia na sesji czwartkowej, co doprowadziło do mobilizacji byków. Próby zwarcia szyków w obozie kupujących były już widoczne w końcówce wczorajszej sesji i przełożyły się na obronę połowy piątkowego korpusu. Tym samym w trakcie dzisiejszych kwotowań będą kolejny raz ważyć o losy trendu. Analiza wskaźników nie daje cennych wskazówek. Zarówno perspektywa krótkoterminowa (RSI) jak i średnioterminowa (ADX) świadczą o trwającym na rynku niezdecydowaniu.

BM Banku BPH

d1790g4

Podziel się opinią

Share
d1790g4
d1790g4