Trwa ładowanie...
wośp
07-01-2015 13:15

Na Orkiestrę wpłacisz kartą

Dzięki współpracy WOŚP, MasterCard oraz Verifone, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkuset wolontariuszy zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze. Dzięki temu po raz pierwszy w historii WOŚP wolontariusze będą mogli przyjmować datki w postaci płatności kartowych i zbliżeniowych oraz wykonywane za pomocą smartfonów. ...

Na Orkiestrę wpłacisz kartąŹródło: PAP
du4kme1
du4kme1

Podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilkuset wolontariuszy zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze. Dzięki temu, po raz pierwszy w historii WOŚP, wolontariusze będą mogli przyjmować datki w postaci płatności kartowych i zbliżeniowych oraz wykonywane za pomocą smartfonów.
W związku z rosnącą popularnością kart płatniczych, którymi w drugim kwartale 2014 roku przeprowadzono 436 mln transakcji bezgotówkowych, coraz mniej Polaków nosi ze sobą gotówkę. Dlatego podczas 23. Finału, po raz pierwszy w historii WOŚP, wolontariusze będą przyjmowali datki za pomocą zbliżeniowych terminali płatniczych.
11 stycznia na ulicach 19 polskich miast pojawi się 300 wolontariuszy wyposażonych w przenośne terminale. Dzięki temu Polacy będą mogli przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika i, jeśli kwota, którą będą chcieli podarować, będzie wyższa niż 50 złotych, zatwierdzić transakcję PIN-em. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika.

- Kiedy Orkiestra zaczynała grać, wolontariusze zbierali pieniądze do pudełek po butach czy worków po jabłkach. W tym roku będzie można przekazać darowiznę Orkiestrze za pomocą karty płatniczej bezpośrednio u wolontariusza. Nowoczesność, wygoda, fantastyczna możliwość i ukłon wielki w stronę naszych partnerów, dzięki którym skarbonki wolontariuszy przyjmą formę terminali płatniczych - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP. Partnerami Orkiestry w tym przedsięwzięciu są MasterCard oraz firma Verifone, która dostarczyła potrzebny sprzęt.

Wolontariusze wyposażeni w terminale płatnicze będą wyraźnie oznaczeni: każdy z nich otrzyma specjalną kamizelkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki wykonywane kartami. W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo orkiestry będzie także wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji. Wolontariusze z terminalami będą zbierali datki przez cały dzień - od rana do północy.

du4kme1

23 Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. W niedzielę, 11 stycznia 2015 roku, 120 tys. wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach tysięcy miast w Polsce i na świecie. Finałowi tradycyjnie będą towarzyszyły liczne koncerty, imprezy, happeningi i wiele innych wydarzeń. Całość relacjonowana będzie przez cały dzień na antenie TVP 2. Zwieńczeniem Finału będzie tradycyjny pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba", który rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.

du4kme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4kme1