Trwa ładowanie...

Na rynek trafi nowa cola

Za kilka tygodni do sklepów trafi nowa cola! Pepsi Next w porównaniu ze standardową wersją ma mieć obniżoną wartość energetyczną i zawierać mniej cukru, ale jej walory smakowe mają pozostać niezmienione.

Na rynek trafi nowa colaŹródło: Jupiterimages
d1w9tq5
d1w9tq5

Za kilka tygodni na rynek trafi nowa cola! Pepsi Next w porównaniu ze standardową wersją ma mieć obniżoną wartość energetyczną i zawierać mniej cukru, ale jej walory smakowe mają pozostać niezmienione.

Obecnie Pepsi Next jest dostępna pilotażowo w USA w stanach Iowa i Wisconsin. W lipcu ma będzie wprowadzona do dystrybucji na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

- Jak przy każdym nowym produkcie planowane jest rozszerzenie na rynki międzynarodowe, ale kiedy nowa cola pojawi się w Polsce, jeszcze nie wiadomo - dowiedziała się Wirtualna Polska w PepsiCo.

Pepsi Next ma wypełnić lukę w segmencie napojów o obniżonej zawartości cukru. Próba wprowadzenia na rynek jej poprzedniczki w 2004 roku zakończyła się niepowodzeniem.

d1w9tq5

W opinii konsumentów różnice w smaku między zwykłą Pepsi a wersją Edge były zbyt duże. Teraz koncern zapewnia, że dokładnie sprawdził preferencje smakowe klientów, a nowa cola została opracowana w zgodzie z obowiązującymi trendami w segmencie napojów o obniżonej zwartości cukru.

Next ma mieć aż 60 proc. cukru mniej niż zwykła Pepsi, co przełoży się na niższą wartość energetyczną. Puszka zwykłej coli ma ok. 150 kcal, nowa będzie miała tylko 60 kcal.

Czy tracącemu rynek koncernowi nowy napój pomoże nawiązać kontakt z coraz bardziej odskakującą od stawki Coca-Colą? W badaniu, które przeprowadził serwis "Beverage Digest Online", Pepsi Cola (udział w rynku 9,5%, spadek -0,4 proc.; sprzedaż w skrzynkach: 891,5 mln, spadek -4,8 proc.) straciła w 2010 roku drugie miejsce wśród najczęściej kupowanych napojów bezalkoholowych w USA. Jej miejsce zajęła... Diet Coke (udział w rynku: 9,9%; sprzedaż w skrzynkach: 926,9 mln, spadek o -1%), pierwsze od lat należy do zwykłej Coca-Coli (udział w rynku 17%, bez zmian; sprzedaż w skrzynkach: 1590 mln, spadek o -0,5%).

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5