Trwa ładowanie...
d1w21ql
wall street
14-09-2010 23:25

Na Wall Street minimalne zmiany

Wtorkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się od spadków, ale szybko do głosu doszli kupujący akcje, co pozwoliło indeksom wyjść na plus, a inwestorom uwierzyć, że rozpoczęty na początku września trend wzrostowy będzie kontynuowany. Ostatnia część sesji przyniosła jednak lekkie pogorszenie nastrojów i dzień zakończył się minimalnymi zmianami.

d1w21ql
d1w21ql

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,17 proc. do 10.526,72 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,18 proc., do 2.289,77 pkt.

Indeks S&P 500 spadł o 0,07 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.121,10 pkt.

We wtorek inwestorzy poznali porcję najnowszych danych z otoczenia makroekonomicznego, ale nie miały one większego znaczenia dla obrazu sesji.

d1w21ql

Investors Business Daily oraz TechnoMetrica Institute of Policy and Politics podały, że wskaźnik optymizmu w gospodarce IBD/TIPP wzrósł we wrześniu do 45,3 pkt wobec 43,6 pkt przed miesiącem. Ekonomiści oczekiwali wzrostu tego wskaźnika do 44 pkt.

Departament Handlu podał, że zapasy niesprzedanych towarów w USA wzrosły w lipcu o 1,0 proc.; po wzroście w czerwcu o 0,5 proc., po korekcie. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów w lipcu mdm o 0,7 proc.

Z kolei sprzedaż detaliczna w USA w sierpniu wzrosła o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosła o 0,3 proc., po korekcie. Sprzedaż detaliczna z wykluczeniem sprzedaży aut wzrosła w sierpniu o 0,6 proc., wobec wzrostu o 0,1 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie.

Obydwa odczyty sprzedaży przewyższyły oczekiwania rynku. Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży detalicznej w sierpniu o 0,3 proc. Takiego samego wzrostu oczekiwano dla sprzedaży detalicznej z wykluczeniem aut.

d1w21ql

Po danych o wzroście sprzedaży, najmocniejszym od pięciu miesięcy, na wartości zyskiwały firmy detaliczne, w tym m.in. JC Penney, Abercrombie & Fitch oraz Macy's.

Prawie 10 proc. drożały akcje Best Buy, gdyż spółka poinformowała o 60-proc. wzroście zysku netto w drugim kwartale, co jest wynikiem lepszym od oczekiwań rynkowych.

Rosły też akcje sieci supermarketów Kroger, która miała lepsze od konsensusu wyniki kwartalne i podtrzymała całoroczne prognozy.

d1w21ql

Zniżkowały akcje spółek z branży metalowej, w tym m.in. Friedman Industries, US Steel i Arcelor Mittal. Powodem spadków była informacja, że Nucor obniża swoje prognozy wyników na trzeci kwartał z powodu malejącego popytu.

Akcje Bank of America Corp. traciły w ciągu dnia, odreagowując wczorajszy wzrost o 3 proc., który wywindował ich cenę do najwyższego poziomu od miesiąca.

Bankowi zaszkodziły doniesienia, że może on być zmuszony wydać nawet 20 miliardów dolarów, skupując ponad połowę kredytów hipotecznych udzielonych od 2005 do 2007 roku. Według jednej z organizacji zrzeszających ubezpieczycieli obligacji, kredyty te były udzielone na podstawie niepełnych, bądź błędnych informacji.

Campbell Soup Co. tracił kilka procent, po tym, jak Goldman Sachs zarekomendował sprzedaż akcji tej grupy.

d1w21ql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w21ql