Trwa ładowanie...
d1hg03m

Najabardziej stresujące zawody

Jaki jest najbardziej stresujący zawód? Naukowcy z Unieversity of Manchester przebadali przedstawicieli różnych zawodów.
Share
Najabardziej stresujące zawody
d1hg03m

*Jaki jest najbardziej stresujący zawód? Naukowcy z Unieversity of Manchester przebadali przedstawicieli różnych zawodów. Okazało się, że na pierwsze miejsce zasługuje strażnik więzienny. Zaraz za nim uplasowali się: policjant i ratownik medyczny. *

OBOP również przeprowadził na ten temat badania. Ankieterzy zapytali Polaków, jaki zawód należy do najbardziej stresujących.

W Polsce pierwsze miejsce, według ankietowanych, zajął lekarz, następnie - nauczyciel i policjant. Na kolejnych miejscach znaleźli się: pilot, kierowca, strażak, prawnik, górnik, szef zespołu, makler giełdowy, piosenkarz lub aktor, biznesmen, dziennikarz, polityk i saper.

d1hg03m

Co ciekawe w brytyjskim badaniu wśród najbardziej stresujących zawodów znalazł się też dentysta i monter.

Zobacz też:
KOMINY PŁACOWE PÓJDĄ Z DYMEM
ZACHĘTY DLA ZATRUDNIAJĄCYCH SENIORÓW Czy badania odpowiadają rzeczywistości? A może stres jest problemem indywidyualnym?
- Najbardziej zestresowani są nauczyciele i osoby prowadzące własną działalność. Lekarze wydają nauczycielom setki rocznych zwolnień na poratowanie zdrowia. Pedagodzy najczęściej cierpią z powodu nerwic i depresjii. Choroby somatyczne są w mniejszości. Zestresowani są też biznesmeni, tyle że ich raczej nie stać na długotrwały urlop. Stąd choroby spowodowane stresem wśród osób prowadzącycy własny interes, nie są tak dobrze udokumentowane, jak w przypadku nauczycieli. To obserwacje psychiatrów, z którymi współpracuję - mówi Łukasz Wykosiński, psycholog, współpracuje z inspekcją pracy.

Zobacz też:
LUTOWE BEZROBOCIE - 11,5%
REWOLUCJA W ZWIĄZKACH

d1hg03m

Podziel się opinią

Share
d1hg03m
d1hg03m