Trwa ładowanie...
d47onez
azja
28-08-2009 11:30

Najuboższym krajem Azji jest...

Azjatycki Bank Rozwoju uznał Nepal za najuboższy kraj Azji, w którym ponad 55% społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. W dorocznym raporcie Banku stwierdzono, że ogromne obszary biedy nadal nękają większość krajów Azji.

d47onez
d47onez

Azjatycki Bank Rozwoju uznał Nepal za najuboższy kraj Azji, w którym ponad 55 % społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. W dorocznym raporcie Banku stwierdzono, że ogromne obszary biedy nadal nękają większość krajów Azji.

W Nepalu ponad połowa mieszkańców utrzymuje się za mniej niż równowartość jednego dolara i dwudziestu pięciu centów dziennie. Niedobra sytuacja panuje również w tak potężnych krajach, jak Indie i Chiny. W Indiach ponad 41% mieszkańców żyje poniżej progu ubóstwa.

W raporcie podkreślono, iż obecny światowy kryzys finansowy stawia pod znakiem zapytania realizację zamierzeń ONZ. Zgodnie z nimi do roku 2015 skala ubóstwa na świecie miałaby się zmniejszyć o połowę.

Według ekspertów Azjatyckiego Banku Rozwoju kluczem do stopniowej eliminacji biedy z kontynentu azjatyckiego jest rozwój małej przedsiębiorczości, która może ożywiać miejscową gospodarkę i sprzyjać tworzeniu miejsc pracy w skali lokalnej.

Dla osiągnięcia tego celu potrzebne są jednak zdaniem ekspertów inwestycje infrastrukturalne finansowane przez rządy poszczególnych państw.

d47onez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47onez